IoT usługi dla Twojego biznesu!

echnologia ubieralna, smart-domy, smart-urządzenia to już nie przyszłość, a teraźniejszość branży mobile. Liki ma wiedzę i kompetencje, żeby przenieść firmy i ich produkty w świat Internetu rzeczy (IoT).


Termin „internet rzeczy” został użyty po raz pierwszy przez Kevina Ashtona w 1999 roku, kiedy ludzie zaczęli marzyć o technologii, gromadzącej dane i ułatwiającej codzienne życie. Wtedy też pojawił się koncept inteligentnego domu czy lodówki, zamawiającej brakujące produkty bez udziału użytkownika. Dawny koncept przyszłości staje się współczesną codziennością, a to za sprawą IoT (Internet of Things, Internet Rzeczy)

Od kilku lat IoT to najbardziej popularna innowacja prezentowana na międzynarodowych kongresach branży IT. Podczas Mobile World Congress 2015 w Barcelonie najważniejsi gracze branży high-tech zaprezentowali różne zastosowania konceptu IoT – od prostych szczoteczek do zębów wykorzystujących technologię bluetooth, przez zabawki po bardziej zaawansowane i złożone rozwiązania typu smart-drive.

Zespół Liki dysponuje wiedzą i kompetencjami, dzięki którym firmy mogą połączyć swoje produkty lub biznes z Internetem. Wspólnie możemy w tworzyć innowacje w oparciu o istniejące produkty, podnosić wartość portfolio firm. Nasze doświadczenie umożliwia projektowanie urządzeń elektronicznych, programowanie mikrokontrolerów (na przykład Atmel AVR, TI MSP430) i ich integrację z oprogramowaniem, np. aplikacjami mobilnymi czy usługami webowymi. Liki może zbudować rozwiązania IoT oraz zintegrować je z korporacyjnymi systemami zarządzania i planowania.

Nasz zespół posiada doświadczenie w budowaniu oprogramowania z wykorzystaniem następujących technologii:

back-end: Java (m. In Spring Framework), PHP, Zend, Magento, Python Django.

mobile apps: Android, iOS, Windows Phone

PC: MS Windows, MAC OS, Linux

Wykorzystanie Internet of Things może wzmocnić wizerunek firmy, jako dynamicznie dostosowującej się do nowych warunków i możliwości technologicznych, oraz utrwalić pozycję jej produktów, jako innowacyjnych, w pełni wykorzystujących współczesne osiągnięcia.