Liki Mobile TV

Telewizja to najbardziej popularna forma rozrywki, a smartfony i tablety to coraz powszechniejsze urządzenia codziennego użytku. Dzięki Liki Mobile TV można połączyć te potencjały.


Liki Mobile TV to platforma usług multimedialnych dedykowana operatorom telewizji kablowych, zarządcom nieruchomości komercyjnych, restauratorom i wszystkim tym, którzy chcą w przestrzeniach publicznych zapewnić klientom dostęp do multimedialnej rozrywki – telewizji, muzyki , filmu – również w wersji mobilnej przy wykorzystaniu urządzeń takich jak tablet, smart fon czy smartTV.
Liki Mobile TV umożliwia rozrywkę w telefonie i na tablecie począwszy od tak klasycznych form jak oglądanie TV i VOD (rozbudowa oferty operatorów), czy mobilny dostęp do widoku HD z kamer miejskich, po mniejsze rozwiązania jak adapter z audiobookami dla dzieci i dorosłych czy urozmaicenie oferty sal telewizyjnych. Możliwe są też modne społecznościowe zastosowania jak umieszczanie na ekranach zdjęć i komentarzy osób znajdujących się w sali telewizyjnej.

Nasza platforma to dobry kanał marketingowy i poszerzenie grupy odbiorców. Operatorom, chcącym wdrożyć rozwiązania mobilnych usług multimedialnych platforma Liki Mobile TV zapewnia niskie koszty wdrożenia i utrzymania usługi ze względu na brak kosztów:

 • budowy i uruchomienia platformy usługowej,
 • contentu,
 • utrzymania zespołu ,
 • utrzymania drogiej infrastruktury.

Dzięki platformie można zapewnić użytkownikom dostęp do kilkudziesięciu kanałów telewizyjnych polskich i światowych nadawców: ogólne, informacyjne, tematyczne i rozrywkowe (np. TVP, BBC, MTV, FilmBox). Platforma daje też dostęp do widoków HD z ponad siedemdziesięciu kamer miejskich rejestrujących tak atrakcyjne lokalizacje jak tężnie w Ciechocinku, ul. Długa w Gdańsku, ośrodki narciarskie, kurorty nadmorskie, atrakcje turystyczne Krakowa , Stary Rynek w Poznaniu czy Sandomierzu.
Prezentacja muzyki, TV i filmów w sklepach, restauracjach, pubach, punktach usługowych czy hotelach nakłada na przedsiębiorców wiele obowiązków formalnych oraz ryzyk związanych z rozliczaniem się z domami mediowymi i związkami takimi jak ZAIKS . Wspólnie z operatorem możemy wdrożyć platformę usługową na www i/lub z wykorzystaniem dekodera STB, która ułatwi przedsiębiorcom odtwarzanie multimediów w ich firmach.

Zespół Liki Mobile TV posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu platform usługowych i multimedialnych urządzeń abonenckich w tym rozwiązania STB, wyposażone w Smart TV dostęp do internetu, sklep z aplikacjami czy usługami o wartości dodanej operatora.

Cała infrastruktura platformy zlokalizowana jest w jednym z największych i najlepiej wyposażonym Data Center w Polsce – ATM S.A., z którego usług korzystają firmy takie jak: Nestle, Netia, Onet, T-Systems, Fox, mBank, o2, TVN, AXA, Exatel, Vectra, Plus, czy Warta). Dzięki rozłożeniu serwerowni ATM S.A. posiadamy możliwość realizacji DRC (Disaster Recovery Center) dla zasobów o wymaganym bardzo wysokim SLA na poziomie 99,999%.

Dostarczamy usługę i komponenty platformy usługowej gotowej do integracji i wdrożenia:

 • CDN
  • routery brzegowe BGP (cisco),
  • firewalle sprzętowe (cisco),
  • serwery RACK (HP/DELL),
  • serwery Blade (HP/DELL),
 • Data Center – ATM S.A, (PLIX/ACX),
 • Autorskie rozwiązanie backend, frontend i streaming
 • Pakiet klienckich aplikacji mobilnych (Android, iOS, Windows Phone, Windows 8, HTML5).