Pierwsza w Polsce aplikacja uliczna: Piotrkowska

Będąc w Łodzi i chcąc ją zwiedzić nawet nie mając na to dużo czasu nie możesz ominąć najpopularniejszej ulicy w mieście – ulicy Piotrkowskiej. Najdłuższa europejska ulica z ciągłą zabudową jest teraz jednocześnie najprawdopodobniej pierwszą ulicą posiadającą własną aplikację. Będąc na Piotrkowskiej nie sposób nie spostrzec pięknych kamienic, malowniczych i romantycznych widoków jak i licznych kawiarni czy restauracji na deptaku. Czasami pośród tak wielu atrakcji można się zgubić i nie zauważyć tych, które nie są na głównej ulicy ale schowane w bramach i intrygujących zakamarkach Piotrkowskiej.

Niektóre duże miasta tworzą aplikacje, które pomagają turystom, a nawet stałym mieszkańcom poruszanie się po nim i orientowanie się np. o najnowszych wydarzeniach. Miasta takie jak Kraków, Warszawa czy Gdańsk posiadają już takie aplikacje, lecz do tej pory nie było osobnej dla konkretnego, znanego miejsca w danym mieście. Ciekawe propozycje aplikacji mobilnych mają w swojej ofercie miasta takie jak: Londyn, Nowy Jork, Paryż. Londyn proponuje aplikację, dzięki której można, zależnie od lokalizacji, zobaczyć jak wyglądało miasto około pół wieku wcześniej. Przyciąga ona nie tylko uwagę turystów, ale też mieszkańców, którzy są ciekawi wzięciem udziału w „podróży w czasie”. Nowy Jork (USA) pozwala mieszkańcom m.in. na znalezienie miejsca parkingowego lub wyjście na prawidłowy przystanku metra dzięki swojej aplikacji. Paryż (Francja)  historyczne opisy najbardziej znanych miejsc w stolicy mody. Trudno jest znaleźć przykład aplikacji wyłącznie dla jednej ulicy, oferującej informacje i przewodnik po wszystkich jej atrakcjach. Tutaj Liki wraz z Łódzkim Centrum Wydarzeń stworzyło „Piotrkowską” – pierwszą w Polsce i prawdopodobnie w Europie aplikację uliczną.

Dla ciekawskich i chcących wykorzystać swój cenny czas na odkrywanie jak największej ilości fenomenalnych punktów na Piotrkowskiej została stworzona aplikacja – „Piotrkowska”. To pierwsza aplikacja uliczna w Polsce i prawdopodobnie w Europie. Teraz, idąc ulicą Piotrkowską, można będzie:

  • odkryć i dowiedzieć się o się około 1034 miejscach

  • otworzyć mapę

  • otworzyć listę sklepów i restauracji

  • przejrzeć listę dostępnych toalet

  • wyszukać przystanków komunikacji miejskiej

  • uzyskać informacje o zabytkach

Letni spacer po pięknej ulicy Piotrkowskiej stanie się przeżyciem z nowymi możliwościami!

Wszystkie te możliwości bardzo uprzyjemniają pobyt na najpopularniejszej ulicy Łodzi, ale to nie znaczy, że użytkownicy nie mogą mieć zaleceń dla jej jeszcze większego usprawnienia. Liki jest otwarte na Wasze opinie, sugestie, zalecenia i pomysły na stworzenie aplikacji sprzyjającej wszystkim użytkownikom. W tym celu można udostępnić nam swój pomysł i być częścią tworzenia łódzkiej innowacji poprzez wypełnienie formularza na stronie Łódzkiego Centrum Wydarzeń (ŁCW)
Najlepszym przykładem na to, że aplikacja Piotrkowska od razu odpowiada na Wasze oczekiwania, jest wprowadzenie w niej licznych zmian. Związane są one ze sposobem sortowania, ulepszeniem „UI i UX design”, w tym m.in. wyglądu kalendarza i niektórych widoków. Nasi developerzy wraz z Łódzkim Centrum Wydarzeń będą pracować nad kolejnymi zmianami związanymi z rozwojem funkcjonalności i treści aplikacji mobilnej. W ciągu najbliższych miesięcy planowane są kolejne aktualizacje. Nasza firma wraz z Łódzkim Centrum Wydarzeń czeka na kolejne opinie i pomysły na rozwój i zmiany aplikacji, które będziemy starali się stopniowo wcielać w życie- bo najważniejsi są użytkownicy! 🙂

Mamy nadzieję, że aplikacja pomoże Wam poznaniu wszystkich pasjonującyh zakamarków Piotrkowskiej i zakochanie się w niej na nowo.

Pobierz Aplikację tutaj: